חיפוש

עיצוב למטבח – X דברים שחובה לעשות בכל מטבח

אמנם מטרת המטבח היא פרקטיות: אפייה ובישול, אך בשנים האחרונות המטבח הפך להיות החלל העיקרי בו נמצאים בני המשפחה והאורחים בהרבה בתים בישראל ולכן אם אתם

רוצים שהמטבח יהיה גם פרקטי, גם מרווח וגם מעוצב ישנם כמה דברים שיכולים להוסיף לכם טאץ' ייחודי פרט לבניית אי או בר.

בנוסף, יש לקחת בחשבון גם את האחסון של כלי המטבח ומיקום כל מכשירי החשמל.

 

סגנון המטבח העכשווי

כאמור, המטבח עבר טרנספורמציה גדולה בשנים האחרונות ואם בעבר הוא היה צדדי ורחוק מהסלון הרי שהיום המצב בדיוק הפוך והמטבח המודרני הוא גדול מאד, מרווח, פתוח לבית ומהווה חלק מהסלון ופינת האוכל ולכן יש חשיבות לעיצוב המטבח שכן האורחים הנכנסים לבית, לא יכולים לפספס אותו. אם אתם מתכוונים לשפץ את המטבח בקרוב או שאתם רוכשים עכשיו בית כדאי שתקדישו תשומת לב מירבית למטבח שיהווה חלק בלתי נפרד מהתנהלות הבית.

 

סגנונות עיצוב

הרבה סגנונות קיימים היום: כפרי, מודרני, אורבני או קלאסי.כל עיצוב כזה משפיע על בחירת חומרי גלם לבנייה ועד לצבע, ידיות לארונות ואבזור. בבחירת העיצוב יש גם לקחת בחשבון את גודל המטבח וכמה אתם אנשים שאוהבים לבשל ומבלים הרבה במטבח. בנושא העיצוב יש גם את האי שמאד נפוץ היום או דווקא אתם מעדיפים מטבח סגור. כמו כן, לבחור את סוג התאורה וצבע הארונות. ישנם פתרונות עיצוב נוספים כמו חיפויי קיר למטבח.

 

מרחב המטבח, גודלו ונוחיותו

לפני שתחליטו על גודל המטבח קחו בחשבון את צרכיכם, למשל כמה נפשות יש בבית שהרי ככל שהמשפחה יותר גדולה צריך יותר אחסון ליותר כלים לבישול ויותר מקומות לשבת. כמו כן המטבח צריך להיות מותאם לאופי הדיירים: נגישות לנכים או קשישים ובטיחות לתינוקות או ילדים קטנים. המטבח גם צריך להיות נוח לעבודה, פרט לגדול ומעוצב ולכן חשוב מאד איך אתם ממקמים את המקרר, הכיריים והכיור שכן מדובר על 3 תחנות חשובות ביום יום שצריכות להיות בקרבה מספקת לנוחות מירבית.

 

שיש רבותיי, שיש

אם השקעתם את מיטב כספכם לבחירת העיצוב המושלם אך לא תכננתם מספיק את גודל השיש אז השקעתכם תרד לטמיון. את כל ההכנות לבישול אנחנו מבצעים על השיש ולכן חייב לתכנן שטח עבודה מספיק גדול. הפתרון המושלם לכך הוא האי, שגם ניתן לעבוד עליו, גם לאכול בו וגם לאחסן בארונות למטה. אך לא לכולם יש מקום לאי ולכן תחשבו על כל מוצרי החשמל אותם תרצו להעמיד על השיש: מיקרוגל, קומקום, מכונת קפה, מיקסר, מתקן מים. רק מה שנמצא אצלכם בשימוש יומיומי כדאי למקם על השיש, השאר תייעדו מקומות אחסון ספציפים פרט לאחסון הכלים והסירים.

המטבח היום מהווה מקום מרכזי בו מבלים בני המשפחה והחברים ולכן חשוב לתת דגש לעיצוב אך גם לנוחות ופרקטיות.

 

מטבח מעוצב