5 סוגי שיש למטבח שאתם חייבים להכיר

המושג "סוגי שיש" מתייחס בעצם לכול הסוגים האפשריים למשטחי עבודה למטבח.

קיימים סוגים רבים של משטחים, הנבדלים ביניהם בנראות, בתכונות ובמחיר.

כדי לעשות לכם סדר, ריכזנו במאמר הבא את חמשת סוגי השיש שאסור לכם לפספס.

 

  1. קוורץ

משטחי הקוורץ מוכרים יותר בשם "אבן קיסר", על שם החברה שהייתה הראשונה לעשות שימוש בחומר זה. קוורץ הוא חומר טבעי, מינרל נפוץ, שעל אף שאינו חסין במיוחד בפני חום, הוא חומר חזק מאוד העמיד בפני מים וסדקים. משטחי הקוורץ מגיעים במגוון רחב של צבעים, מרקמים ואפילו בעוביים שונים כך שאם אתם מעוניינים לשלב את סוג השיש הזה במטבח שלכם לא תצטרכו להתפשר על העיצוב שלכם.

 

  1. גרניט פורצלן

שיש גרניט פורצלן הוא משטח המיוצר בידי אדם, מעיבוד של מינרלים בטמפרטורות גבוהות. יתרונותיו של הגרניט פורצלן הם עמידות גבוהה מאוד לשריטות ופגעי חום, והוא הינו בעל ספיגה נמוכה כך שאינו סופח אליו כתמים. לצד השימושיות והפונקציונליות הרבה שלו, הוא מגיע בשלל דוגמאות יוקרתיות, כך שתוכלו בקלות להתאים אותו לעיצוב שבחרתם למטבח שלכם. שימו לב כי מאחר וסוג השיש הזה מיוצר על ידי חברות שונות, גם רמת איכות המשטח תשתנה בהתאם לחברה ממנה הזמנתם.

 

  1. גרניט שיש טבעי

הגרניט הינו אבן טבעית, אותה חוצבים בהרים או בעומק האדמה. אבן הגרניט עוברת ליטושים עד לקבלת שיש טבעי בעל טקסטורה וגוון ייחודיים. מאחר ומדובר בחומר טבעי לחלוטין, כל משטח עבודה המיוצר מאבן הגרניט מתקבל שונה לחלוטין. בנוסף לייחודיות שלו, מדובר במשטח עמיד מאוד שאינו מושפע משריטות ומסירים חמים, ודרוש תחזוקה פשוטה מאוד. בדומה לגרניט פורצלן, הוא אינו סופג כתמים. החיסרון היחיד – מדובר במשטח יקר מאוד. אחרי הכל, מדובר באבן טבעית.

 

  1. קוריאן

הבחירה בין סוגי שיש למטבח לפעמים קשה במיוחד, מכיוון שישנן הרבה תכונות דומות בין כל הסוגים. למשטח עבודה המיוצר מקוריאן יש תכונה ייחודית, שלא תמצאו במשטחים אחרים. קוריאן הוא חומר סינטטי, פיתוח של חברה בשם "דו – פונט", והתכונה העיקרית שלו היא גמישות. הוא מאפשר ליצור ממנו איזו צורה של רוצים, כך שמשטח העבודה נראה כיחידה אחת בלי חיבורים. ניתן אפילו ליצור משטח עבודה עם כיור ומקום לכלים סניטריים. לקוריאן יש שני חסרונות: מחיר גבוה יחסית, ועמידות נמוכה בפני טמפרטורה ושריטות.

 

  1. נאוליט

הנאוליט הוא משטח עבודה סינטטי נוסף, המיוצר במספר דרכים אשר מפיקות משטחי עבודה עם אופי ומרקם קצת שונה. הנאוליט עמיד בפני שריטות, מים וחום, ניתן לנקות איתו עם כל חומרי הניקוי בשל עמידותו הגבוהה, והוא אינו סופח כתמים. מדובר במשטח עבודה המיוצר מחומר חדשני, בעל נראות יוקרתית ומרשימה.

 

לסיכום

קיים מבחר גדול מאוד של סוגי שיש למטבח, כאשר כל משטח עבודה נראה ומרגיש שונה. אם אתם צריכים לבחור שיש למטבח, מומלץ לגשת ולראות דוגמאות, כדי שתוכלו לגעת ולהתרשם. הקפידו להזמין שיש למטבח רק מחברה מקצועית ובעלת ניסיון, בשביל אחריות ארוכה ותוצאה איכותית.

 

בר מטבח

רוצים לפרסם כתבה אצלינו?

השאירו פרטים ואנחנו נחזור

אהבתם את הכתבה?
שתפתו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
כתבות בנושא