חיפוש

6 דרכים לעיצוב המטבח

המטבח הוא חלל מרכזי בבית שהאנרגיות היוצאות ממנו משפיעות על הבית כולו.

אנשים נוהגים להשקיע לא מעט כסף בעיצוב המטבח: בשיש, ארונות מטבח יוקרתיים, חיפויים לקירות והרהיטים.

לצד זה, ניתן לשלב אלמנטים עיצוביים שיהפכו את המטבח שלכם לחלל מעורר השראה, והיתרון הגדול הוא שניתן לעשות זאת בזול.

 

  1. תליית תמונות

מעטים האנשים שלא אוהבים לתלות תמונות בבית, אך משום מה דווקא המטבח הוא חלל שפחות נוטים לתלות בו תמונות וחבל. תמונות למטבח מתאימות לא פחות מתמונות בכל חדר אחר. היתרון הגדול של תמונות למטבח ולפינת האוכל הוא שבאמת ניתן לבחור תמונות בשלל צבעים שיתאימו לעיצוב של המטבח שלכם, לא משנה כיצד עיצבתם אותו. בנוסף לכך, תלייה של תמונות גדולות במטבח המתאימות לגווני העיצוב שלו יוצרת אשליה של מרחב גדול מכפי שהוא באמת.

 

  1. למטבח קטן – שילוב מכשירי חשמל בתוך ארונות

מטבח קטן מעמיד לא מעט אתגרים בעיצוב: לא פשוט להכניס אליו את כל מה שאנחנו צריכים מצד אחד ומצד שני לגרום לכך שהוא לא ייראה צפוף ודחוס. אחד הפתרונות האופטימליים למטבחים קטנים הוא שילוב מכשירי חשמל כגון מקרר, מיקרוגל ומדיח כלים בתוך ארונות. הסתרת מוצרי החשמל יוצרת אשליה של מרחב גדול יותר ומקלה על עיצוב בהתאמה אישית.

 

  1. בחירת צבעים בהירים בעיצוב המטבח

מטבח הוא חלל שמתאים לו מאוד צבעים בהירים, שכן הם יוצרים מצג של חלל גדול יותר ורושם מואר ומאורר. בנוסף לכך, צבעים בהירים מסתירים בצורה טובה יותר בלאי שנצבר עם השנים כגון שריטות, סימנים שהתקבלו ממכות וטריקות חזקות וכדומה.

 

  1. תאורה

התאורה של המטבח חשובה כמעט כמו העיצוב של המטבח עצמו שכן בסופו של דבר היא משפיעה על האופן בו אנחנו רואים את המטבח. במחירים זולים יחסית ניתן לרכוש גופי תאורה שישנו לחלוטין את נראות המטבח שלכם, ובנוסף לכך יוסיפו אמירה למרחב.

 

  1. אביזרים משלימים

אם אתם רוצים שהמטבח שלכם יראה מעל לסטנדרט הממוצע אתם צריכים את האביזרים שיהפכו אותו לכזה. ישנו עולם שלם של מוצרים משלימים למטבח שמצד אחד הופכים אותו ליפה יותר ומצד שני שימושיים ופונקציונליים לעבודה במטבח.

 

  1. ובשגרה – שמירה על סדר

בסופו של דבר המראה של המטבח לא נקבע רק בעת עיצובו, אלא כיצד אנחנו מתנהלים בו ביום יום. גם אם השקעתם סכומי עתק בעיצוב המטבח, אם לא שומרים על סדר וארגון המטבח פשוט לא ייראה טוב.

כמובן, כשמעצבים את המטבח יש דברים שניתן לעשות כדי להקל לשמור על סדר בהמשך. כך למשל, דאגה מראש לחללי אחסון מספקים תסייע למנוע מצב של חפצים מפוזרים שעושים בלגן. קחו בחשבון את האופן בו עיצוב המטבח משפיע על הניקיון והסדר בו.

 

חלל מעוצב