חיפוש

3 יתרונות לאי במטבח

העיצוב של המטבח משפיע בהכרח על הנראות הכללית של הבית.

אף על פי שהחלל המרכזי שנותן את הטון הוא לרוב הסלון, המטבח מהווה מעין שלוחה מרכזית שמושכת את תשומת הלב של הנמצאים ושל המבקרים.

במטבח אנחנו מבלים דקות רבות מהיום, הוא משרת אותנו בבישולים ואפייה, וחשוב לעצב אותו בצורה שתאפשר שהייה נוחה לצד הנאה ממראות העיניים.

אחד מהטרנדים הפופולריים יותר בקרב מטבחים בשנים האחרונות, הינו הצבת אי במרכז המטבח.

מעבר להיותו תוספת שיקית לחלל ,כזו שעשויה לשדרג כפליים את הלוק הכללי, הוא עונה גם על צרכים רבים ומאפשר התנהלות נוחה יותר במטבח.

מנינו שלושה יתרונות שונים לדבר, אשר יסבירו לכם למה כל אחד היום חייב אי במטבח שלו.

 

ישיבה אינטימית ומשפחתית

מעבר לכך שאי מטבח מהווה שטח נוסף בו אפשר לשבת (פרט לספה או שולחן אוכל), ישיבה סביבו מקנה תחושה של אינטימיות וגיבוש. בגלל שמדובר במשטח שהוא פחות מוארך ומאסיבי משולחן אוכל משפחתי, קיבוצם של כל הסועדים סביב המשטח מאפשר לשוחח בקרבה ונינוחות, ומונע מאנשים לשבת בצורה מרוחקת ביחס לאחרים. כמו כן, בשעת סעודה או חגיגה, המטעמים שמונחים על האי יהיו נגישים לכולם. האי יכול להשתלב נהדר בכל מטבח שהוא, בין אם מדובר במטבח כמו מטבח כפרי מעוצב ובין אם במטבח יוקרתי במיוחד, מאחר והעיצוב שלו יותאם לעיצוב הכולל של המטבח.

 

שטח נוסף לאחסון

כמה פעמים יצא לכם לקבל מתנות שקשורות במטבח או באבזור שלו, אבל לא היה לכם מושג איפה תמקמו אותו כי אזל שטח האחסון? אם תבחרו במטבח עם אי למטבח שלכם, תוכלו לחסוך לעצמכם את הדילמה. במטבח שאתם מעצבים יש מקום לבחירתכם האישית ולהתאמות שתרצו לבצע העונות על צרכיכם. כך תוכלו לטמון באי המטבח ארונות או מגירות, ואלו יאפשרו לכם לאחסן פריטים וחפצים שלא מצאתם להם מקום ביתר אמצעי האחסון בבית. יתרה מכך, גם משטח האי עצמו יכול לשמש כמקום לאחסון, בין אם לפריטי נוי ובין אם למוצרי שתייה ומזון (סלסלת תפוזים, צנצנות של עוגיות וכו').

 

אוהבים לעשות דברים בצוות? סוף סוף יהיה לכם מקום!

במטבח סטנדרטי קשה לפעמים לעבוד זה לצד זה, משום שמשטח העבודה מוגבל במקום, וזה והופך את כל העסק של הבישולים לצפוף ולא נעים. על גבי המשטח של המטבח נוהגים גם להעמיד את הכיריים ופריטי חימום כאלו ואחרים, ואלו לפעמים סוגרים עליו ומקטינים שטח עבודה זמין. אי במטבח יקנה לכם משטח עבודה נוסף, כך לא תצטרכו לחלוק את המרווח שלכם, ועדיין תהיה אפשרות לאכלס כמה אנשים שמכינים דברים שונים זה מזה. זה יכול לייעל את הזמן שלכם פלאים, ויותר מזה, לאפשר לכם לעבוד יחד עם אנשים נוספים שינעימו לכם את זמן הבישול והאפייה.

 

חלל מרכזי

רוצים לפרסם כתבה אצלינו?

השאירו פרטים ואנחנו נחזור

אהבתם את הכתבה?
שתפתו בקליק
כתבות בנושא